Zvládnite obliekanie sa na úrovni, najmä ak už dávno nie ste teenager

Zvládnite obliekanie sa na úrovni, najmä ak už dávno nie ste teenager

  admin  

 (75)    (0)

S pribúdajúcimi rokmi sa logicky zvyšuje  naša zodpovednosť v každej oblasti, či už pracovnej, rodinnej, alebo spoločenskej.  Zvyšujú sa nároky na nás a my zas zvyšujeme svoje nároky na život. Ten sa automaticky stane rýchlejší a nie na všetko nám vždy zostane dostatok času. Či chceme alebo nechceme, niektoré veci, tie pri ktorých to ide, si jednoducho potrebujeme zjednodušiť. 

Jednou z takýchto vecí môže byť nakupovanie a s tým spojené obliekanie sa naše každodenné.  Najideálnejšie obliekanie sa do šiat, ktoré nás definujú a zároveň sa v nich cítime pohodlne. Časy, kedy mať priveľa znamenalo byť úspešný, či veľkosť brucha oznamujúci sociálny status sú dávno preč. Prečo mať v skrini priveľa nevyužitých kúskov, ktoré nevieme skombinovať v porovnaní s menším množstvom kombinovateľných? Koniec koncov, rozhodovanie pred šatníkom nám potom zaberie oveľa menej času, pokiaľ vieme, že jeho väčšinu vieme pokojne a s prehľadom kombinovať.  Ako najľahšie naskočiť na vlnu s názvom postupné budovanie si kvalitného šatníka, ktorý nám ušetrí čas a nervy s nedostatkom oblečenia pre vhodné príležitosti? Tu je pár tipov ako začať:

  1. Zistite čo sa vám hodí, kľudne si pri tom nechajte poradiť a držte sa toho. Experimentovania už  za všetky tie roky a obdobia bolo dosť. 
  2. Menej je viac. Stavte na menej viackombinovateľných kúskov a aj váš šatník bude bez obáv. Pár kvalitných košieľsvetrov či sák dá istotu v obliekaní každému. Nezabudnite tiež, že vhodne zvolené sako dodá šmrnc naozaj každej príležitosti. 
  3. Kvalita, kvalita, kvalita. Kvalita je rozpoznateľná. Kvalita nie vždy znamená veľké nápisy na viditeľnom mieste, ani najnovšie trendy v časopisoch, práve naopak. Myslite na to. 
  4. Majte svoje obľúbené miesta na nakupovanie, zapíšte sa na odoberanie newslettera od nich. Alebo upredňujete nákupy raz za čas? V oboch prípadoch vám stačí vedieť, že miesto, kde nakupujete je v svojej oblasti odborníkom. Videli ste už našu ponuku?
  5. Nie všetko, čo sa nosí sa naozaj nosí. Alebo inak - nosí sa všetko, dajte však tomu správny šmrnc. Dokonca aj letné šľapky, či zimné topánky vôbec nemusia vyzerať tuctovo či ako nutné sezónne zlo. 

Zásada je teda jednoduchá: investíciou do jedného, kvalitnejšieho kúska určite nič nepokazíte. Naopak, snažte sa vyvarovať rýchlokvaseným lacným trendom, ktoré sú vám po sezóne nanič a o nejaký čas len pripomenú nielen vám rok či obdobie, v ktorom ste si ich kúpili. 

 (75)    (0)

Facebook comments
!-- Facebook Pixel Code -->